Yönetim Kurulu

Yönetim Kurulu

M.Sonay GÜRGEN-Yönetim Kurulu Başkanı

1956 yılında Konya'da doğan M. Sonay Gürgen, orta ve lise öğrenimini Konya Maarif Koleji'nde tamamladıktan sonra lisans derecesini İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi, İşletme-Maliye Bölümü'nden almıştır. Çalışma hayatına 1976 yılında Selçuk Ecza Deposu A.Ş. İstanbul Şubesinde başlayan Gürgen, 1977-1982 yılları arasında sipariş hazırlama, muhasebe, satış ve satın alma departmanlarında çalışmıştır. 1982-1993 yılları arasında ise Selçuk Ecza Deposu A.Ş. İstanbul Şubesi Müdürü olarak görev yapan Gürgen, 1993 yılından itibaren de Selçuk Ecza Deposu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı ve Genel Müdürlük görevlerini üstlenmiştir. Gürgen, halen Selçuk Ecza Deposu Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır. Selçuk Ecza Deposu A.Ş.'de üstlendiği bu görevlerinin yanı sıra Selçuk Ecza Holding grup şirketlerinden As Ecza Deposu A.Ş., Selçuk Ecza Holding A.Ş., Selçuklu Turizm ve İnşaat A.Ş., Mamsel İlaç San. ve Tic. A.Ş ve Tez Trans Lojistik A.Ş.'de Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmaktadır. Ayrıca Ahmet ve Nezahat Keleşoğlu Vakfı'nda da Mütevelli Heyeti ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapmakta olan Gürgen, grup dışında Ecza Depocuları Derneği Başkanı ve İ.E & Menarini Grubu'n yönetim kurulu başkanıdır. İyi düzeyde İngilizce bilen Gürgen, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Mehmet YILMAZ -Yönetim Kurulu Başkan Vekili

1956 yılında Konya'da doğan Mehmet Yılmaz, lise öğrenimini Konya Karatay Lisesi'nde tamamladıktan sonra Konya Eğitim Enstitüsü'nden 1981 yılında mezun olmuştur. Çalışma hayatına 1972 yılında Selçuk Ecza Deposu A.Ş.'de başlayan Yılmaz, 1972-1998 yılları arasında sırasıyla Sipariş Hazırlama Bölümü, Sipariş Alma Bölümü, Bölge Müdürlüğü ve Şube Müdürlüğü görevlerini yürütmüştür. Yılmaz, halen Selçuk Ecza Deposu A.Ş.'de Genel Müdür Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarakgörev yapmaktadır. Selçuk Ecza Deposu A.Ş.'de yürüttüğü bu görevlerine ek olarak Yılmaz, aynı zamanda Selçuk Ecza Holding grup şirketlerinden Aksel Ecza Deposu Tic. A.Ş.'de Yönetim Kurulu Başkanı, As Ecza Deposu Tic. A.Ş. ve Tez Trans Lojistik A.Ş.'de Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Ahmet ve Nezahat Keleşoğlu Vakfı'nda Mütevelli Heyet Üyesi  ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısıdır.

H.Kurtuluş KARPUZCU  -Yönetim Kurulu Üyesi

1954 yılında Konya'da doğan Hulusu Kurtuluş Karpuzcu Konya Maarif Koleji mezunudur.Daha sonra Boğaziçi Üniversitesi İdari Bilimler fakültesinden mezun olarak çalışma hayatına Nazım Ecza Deposu ve Nazım Pazarlama şirketlerinde yönetici olarak devam etmiştir.1993 yılında Selçuk Ecza Deposu'nda ithal ilaçlar bölümünde göreve başlamıştır.Halen Selçuk Ecza Holdingte İstatistik ve Planlama müdürü olarak görev yapmaktadır.

İbrahim Haluk ÖĞÜTCÜ-Yönetim Kurulu Üyesi

1952 yılında Konya'da doğan İbrahim Haluk Öğütçü, lise öğrenimini Konya Ticaret Lisesi'nde tamamladıktan sonra Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi İktisat Bölümü'nden lisans derecesini almıştır. Çalışma hayatına Selçuk Ecza Deposu A.Ş.'de 1972 yılında muhasebe memuru olarak başlayan Öğütçü, sırasıyla 1977 yılında Adana Muhasebe Müdürlüğü'ne, 1979 yılında Şube Müdürlüğü'ne, 1998 yılında ise Bölge Koordinatörlüğü'ne yükselmiştir. 2003 yılından beri ise halihazırda yürütmekte olduğu Selçuk Ecza Deposu A.Ş. Genel Müdür Yardımcılığı ve Yönetim Kurulu Üyeliği görevine getirilmiştir. Aynı zamanda Selçuk Ecza Holding grup şirketlerinden Aksel Ecza Deposu Tic. A.Ş. ve Mamsel İlaç San. ve Tic. A.Ş.'de Yönetim Kurulu Başkan Vekili, As Ecza Deposu Tic. A.Ş.'de Yönetim Kurulu Üyesi ve Ahmet ve Nezahat Keleşoğlu Vakfı'nda Mütevelli Heyet Başkan Yardımıcısıdır.

Ali AKCAN-Yönetim Kurulu Üyesi

1948 yılında Gaziantep ili İslahiye ilçesinde doğan Ali Akcan, lise öğrenimini Antakya Lisesi'nde tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İşletme ve Maliye Bölümlerinden lisans derecesini almıştır. Çalışma hayatına 1969 yılında Ümran Çelik Boru Sanayii A.Ş.'de başlayan Akcan 1975 yılına kadar burada çalıştıktan sonra, 1975-1987 yılları arasında Alarko Holding A.Ş. mali işler ekibinde ve 1987-1996 yılları arasında Diler Holding A.Ş.'de yine mali işler ekibinde yönetici olarak görev yapmıştır. 1996 yılından beri Selçuk Ecza Deposu A.Ş.'de önce Muhasebe Müdürü daha sonra ise Mali İşler Koordinatörü olarak görev yapan Akcan, halihazırda bu görevinin yanı sıra Şirket'te Yönetim Kurulu Üyeliği görevini de üstlenmektedir. Akcan, yürütmekte olduğu bu görevlerinin yanı sıra Selçuk Ecza Holding grup şirketlerinden, Selçuk Ecza Holding A.Ş.'de Yönetim Kurulu Başkan Vekili, Aksel Ecza Deposu Tic. A.Ş.'de Yönetim Kurulu Üyesi, Selçuklu Turizm ve inşaat A.Ş. Yönetim Kurulu üyesi ve Ahmet ve Nezahat Keleşoğlu Vakfı'nda Mütevelli Heyeti Üyesi ve Yönetim Kurulu Genel Saymanıdır.

Mustafa KELEŞ- Yönetim Kurulu Üyesi

1953 Karaman-Ermenek doğumlu olan Mustafa Keleş,  Marmara Üniversitesi İktisat fakültesi mezunu olup, iş hayatına makina ve kimya alanında başlamıştır.1988 yılında Selçuk grubu bünyesindeki  As Ecza Deposu A.Ş.'nde bilgi işlem departmanı kuruluşunda görev almış, bir süre sonra As Ecza Deposu Muhasebe Müdürlüğü görevini de birlikte yürütmüştür. 1999-2000 yıllarında aynı şirkette şube müdürü olarak görev yapmış,  2001 yılı başında Selçuk Ecza Deposu Genel müdürlüğü bünyesinde grubun bilgi işlem merkezini oluşturmak üzere Bilgi İşlem Müdürü olarak göreve getirilmiştir. Mustafa Keleş halen Selçuk Ecza Deposu Holding A.Ş. Bilgi İşlem Müdürü ve Selçuklu Turizm ve İnşaat A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesidir.

Selma Feride ÇELİKTEMUR (Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi)

1960 doğumlu Selma Feride Çeliktemur, Boğaziçi Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü mezunu olup, iş hayatına 1983 yılında Profilo Holding finans departmanında başlamıştır. İş hayatına bir süre ara veren Çeliktemur, 1995-1999 yılları arasında Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği'nde insan kaynakları yönetmeni olarak çalışmıştır. 1999-2001 yılları arasında PDR isimli organizasyon şirketinde büyük konferans organizasyonlarında görev almıştır. 2001-2005 yılları arasında Management Center Türkiye ‘de insan kaynakları, pazarlama ve strateji konferansları içerik müdürlüğü ,2005-2011 yılları arasında Sosyal Eğitim ve Danışmanlık firmasında icra komitesi üyeliği ve içerik müdürlüğü görevlerinde bulunmuştur. 2011-2014 yılları arasında İngiliz Speakers Associates ajansının Türkiye temsilciliğini üstlenmiş olan Çeliktemur, 2018 yılına kadar bir vakfın bursiyerleri için düzenlenen konferanslarda içerik yönetimini yürütmektedir.

Mehmet Emin ÖZTAŞ (Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi)

1950 doğumlu olan Mehmet Emin Öztaş, Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olup, 1975 yılında hakim olarak iş hayatına başlamıştır. 2005 yılına kadar çeşitli ilçelerde asliye hukuk hakimliği görevini yürütmüş, 2005 yılında Kadıköy 1. Ticaret Mahkemesi Başkanı olarak atanmıştır.  Müteakiben İstanbul Anadolu 6. Ticaret Mahkemesi Başkanlığında bulunan Öztaş, bu görevden 2015 yılında emekli olmuştur.

Nuri GÜZVELİ (Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi)

1955 doğumlu olan Nuri Güzveli, Boğaziçi Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü mezunu olup, iş hayatına 1978 yılında Denizyollarında başlamış, 1979-1981 yılları arasında özel sektörde yönetici olarak çalışmıştır. 1981 yılında Osmanlı Bankası'nda , 1985 yılında Interbank A.Ş.'de  Mali Kontrol ve Genel Muhasebe Müdürlüklerin çeşitli görevlerde bulunduktan sonra, 1993 yılında Kentbank A.Ş.'de Mali Kontrol ve İç Denetim, İnsan Kaynakları, Teftiş, Muhasebe işlerinden sorumlu Genel Koordinatörlük görevine getirildi. 1996-2008 yılları arasında Arap Türk Bankası'nda Finansal Raporlamadan ve Mali İşlerden sorumlu genel müdür yardımcılığı görevinde bulunduktan sonra 2008 yılında Genel Müdür Vekilliği sonrası emekliye ayrıldı. Güzveli Kentbank A.Ş. ve Arap Türk Bankası'nda görev aldığı yıllarda bankaların mali iştiraklerinde yönetim kurulu üyeliklerinde de bulundu.

Selçuk Mail
|
Bilgi Toplumu Hizmetleri