Dr. Hacı Ahmet Keleşoğlu Robotik Üniteli Simülasyon Eczanesinin Açılışı Yapıldı

Haberler

  • 04-11-2021
    Kurulduğu 2008 Yılından Bu Yana Eğitim Ve Kültürel Yapılara İlişkin Hayır İşleri..devamı
  • 16-03-2021
    Değerli Eczacılarımız; 25-27 Mart'ta Düzenlenecek Olan Dijital Eczacılık Zirvesi..devamı
  • 04-09-2020
    Ermenek Taşbaşı Mahallesinde Belediyeye Ait 761 Ada 5 Parseldeki  4383,64 M..devamı
Tarih: 08-12-2017

Dr. Hacı Ahmet Keleşoğlu Robotik Üniteli Simülasyon Eczanesinin Açılışı Yapıldı

Gazi Üniversitesi Eczacılık Fakültesi bir ilke imza attı. Yerli ve milli üretim Robotik Üniteli Eczane Türkiye’de ilk kez bir Eczacılık Fakültesi’nde yer aldı. Fakülte içine kurulan Dr. Hacı Ahmet Keleşoğlu Robotik Üniteli Simülasyon Eczanesi açılışı gerçekleştirildi. Simülasyon Eczane için sponsor olan Selçuk ve As Ecza Deposu Yönetim Kurulu Başkanı Sonay Gürgen, Robotik Eczane’nin temellerinin Kıbrıs’ta bir konferans sırasında atıldığını söyledi. Projeye verdikleri desteklerden dolayı son derece memnun olduklarını dile getiren Gürgen, Eczacılık Fakültelerine yönelik birçok projede destek sağladıklarından söz etti.

Yeni bir proje başlattıklarına değinen Gürgen, Türkiye Eczacılar Birliği (TEB) ile de görüşerek tüm Türkiye’de eczacılara yönelik eğitim çalışması yaptıklarını belirtti. Eczacıların günlük sorunları ile ilgili toplantılar yaptıklarından bahseden Gürgen, “Türkiye genelinde bizim 19 bin müşterimiz var. Bir araya gelip günlük problemleri, açılımları konuşuyoruz. Bundan son derecede memnunuz.” ifadelerine yer verdi.

Ankara Eczacılar Odası Başkanı Süleyman Güneş, Simülasyon Eczane’nin hem meslek adına hem öğrenciler adına olumlu sonuçlar getireceğini kaydetti. Eğitimin üniversitelerin eczacılık fakültelerinin işi olduğunu aktardı. Güneş, teknolojinin yenilenmiş bütün olanaklarının sergilendiği bu simülasyondan öğrencilerin ve diğer eczacılarında faydalanabileceğini ifade etti.

 

Diğer Haberler
Selçuk Mail
|
Bilgi Toplumu Hizmetleri